Положення про Всеукраїнський конкурс Міністерства охорони здоров’я України серед медичних сестер та медичних братів «Лідери змінюють світ»
1. Загальні положення
1.1. Всеукраїнський конкурс Міністерства охорони здоров’я України серед медичних сестер та медичних братів «Лідери змінюють світ» (далі — Конкурс) організовують Державна установа «Центр розвитку медсестринства Міністерства охорони здоров’я України» (далі — Центр розвитку медсестринства МОЗ України) та фаховий журнал «Довідник головної медичної сестри» .
1.2. Конкурс присвячений підвищенню престижності медсестринської професії в суспільстві та виявленню нових лідерів медсестринства.
1.3. Тема конкурсу — лідерство у медсестринстві.
1.4. Мета Конкурсу — виявити дієві способи, що допоможуть поліпшити умови роботи медичних працівників та якість сестринської допомоги в закладах охорони здоров’я, а також спонукатимуть медичних сестер та медичних братів проявляти лідерські якості на своєму робочому місці.
1.5. Завдання Конкурсу:
- підтримати талановитих медичних сестер та медичних братів, сприяти їх самореалізації;
- поширити перспективний досвід та популяризувати інноваційні підходи до організації роботи фахівців з медсестринства;
- сприяти підвищенню професійної майстерності молодших спеціалістів, молодших бакалаврів, бакалаврів, магістрів за спеціальністю «Медсестринство» галузі знань «Охорона здоров’я».
2. Учасники та конкурсні роботи
2.1. Брати участь у Конкурсі мають право всі медичні сестри та медичні брати з рівнем освіти молодший спеціаліст, молодший бакалавр, бакалавр, магістр, PhD за спеціальністю «Медсестринство» галузі знань «Охорона здоров’я» та стажем роботи не менше двох років, які на момент подачі заявки на участь у конкурсі працюють у закладах охорони здоров’я України будь-яких форм власності та підпорядкування.
2.2. Учасники подають конкурсну роботу — короткий опис свого професійного досягнення у довільній формі в онлайн-форматі на сайті Конкурсу best.medsprava.com.ua.
2.3. Заявка на участь у Конкурсі підтверджує, що учасник погоджується з умовами його проведення та на обробку персональних даних.
2.4. Під час оформлення конкурсної роботи учасники мають дотримуватись таких вимог:
- подавати роботи, що відповідають темі конкурсу — лідерство;
- логічно, грамотно, коректно викладати інформацію;
- текст набирати українською мовою;
- обсяг письмової роботи — до п’яти сторінок.
2.5. В конкурсній роботі учасники описують:
- що спонукало впровадити зміни в роботу медичного закладу, персоналу (наприклад, велика завантаженість медичного персоналу, незадоволеність пацієнтів якістю медичних послуг, високий показник післяопераційних ускладнень тощо);
- які ресурси використали для реалізації задуму (наприклад, закупили нове обладнання, розробили локальний документ, знайшли оригінальне рішення тощо);
- протягом якого часу відбувались описувані події;
- що саме зробили для вирішення ситуації та хто брав у цьому участь;
- яких результатів вдалося досягти та чи відповідають вони очікуванням;
- який висновок зробили для себе та як планують поліпшувати роботу персоналу надалі.
2.6. До конкурсної роботи можна прикріпити фото, ілюстрації, рисунки, відео, презентації, таблиці, схеми, графіки, локальні документи, санітарні бюлетені тощо у таких форматах: jpeg, word, pdf, pptx, png, winrar, winzip, mp4. Потрібно ретельно перевірити дані у таблицях, схемах, графіках тощо.
2.7. До участі в Конкурсі приймаються роботи, які відповідають темі Конкурсу, не були опубліковані раніше у фахових виданнях, інтернеті тощо та не подавалися на інші конкурси.
2.8. До участі в Конкурсі не приймаються роботи, які не відповідають нормам етики або порушують законодавство України.
2.9. Усі авторські права на конкурсні роботи належать організаторам. Організатори мають право розповсюджувати їх та друкувати у засобах масової інформації.
2.10. Відповідальність за дотримання авторського права несе автор конкурсної роботи згідно із законодавством України.
2.11. Організатори Конкурсу мають право дискваліфікувати учасника Конкурсу у разі зазначення ним недостовірних даних в анкеті або конкурсній роботі.
3. Порядок проведення та визначення переможців
3.1. Конкурс проходить у два етапи.
3.2. Заявки на участь у Конкурсі та конкурсні роботи приймаються з 11 травня до 15 вересня 2021 року на сайті best.medsprava.com.ua.
3.3. Перший етап Конкурсу проводиться на обласному рівні. Журі першого етапу Конкурсу затверджується наказом керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій.
3.4. Журі обласного рівня проводить регіональні засідання, на яких у кожній області обирають до 10 учасників Конкурсу з найкращими роботами, про що складається протокол засідання. Голова журі з кожної області надсилає протокол засідання всеукраїнському журі.
3.5. Журі обласного рівня оцінює роботи учасників відповідно до розділу 4 Положення.
3.6. Другий етап Конкурсу проводиться серед учасників, відібраних на обласному рівні. До складу всеукраїнського журі входять представники Центру розвитку медсестринства МОЗ України, редакції журналу «Довідник головної медичної сестри», експерти в галузі охорони здоров’я. Журі Конкурсу затверджує директор Центру розвитку медсестринства МОЗ України.
3.7. Всеукраїнське журі переглядає конкурсні роботи і визначає трьох переможців, а також лауреатів Конкурсу, про що буде оголошено листом Центру розвитку медсестринства МОЗ України та на сайтах організаторів Конкурсу.
3.8. Нагородження переможців та лауреатів відбудеться на урочистому заході, що проходитиме 22 жовтня 2021 року.
3.9. Найліпші конкурсні роботи будуть опубліковані в журналі «Довідник головної медичної сестри».
3.10. Переможці Конкурсу отримають від журналу «Довідник головної медичної сестри» грошові премії: перше місце — 20 000 грн, друге місце — 15 000 грн, третє місце — 10 000 грн (до вирахування податків).
3.11. Організатори Конкурсу мають право доповнювати перелік номінацій, вручати учасникам Конкурсу додаткові подарунки, а також залучати до співпраці партнерів Конкурсу та благодійні організації.
3.12. У межах конкурсу оголошується номінація «Наставник року» для головних та старших медичних сестер на кращий досвід з організації навчання персоналу, опис професійного досягнення у цьому напрямі роботи. Переможець номінації отримає можливість пройти онлайн-навчання за програмою підвищення кваліфікації у Вищій школі головної медсестри від Цифрового видавництва MCFR.
3.13. Учасники Конкурсу, які поширюватимуть інформацію про Конкурс, отримають додаткові подарунки. Для цього необхідно:
- зняти відео тривалістю до 5 хвилин;
- у відео коротко розповісти про свою роботу та чому вирішили взяти участь у Конкурсі;
- опублікувати відео у мережі «Фейсбук» із хештегом #лідеризмінюютьсвіт до дати закінчення прийому конкурсних робіт;
- зробити пост із відео доступним для всіх користувачів мережі «Фейсбук»;
- в описі до відео вказати свої ПІБ, посаду та місце роботи.
4. Критерії оцінювання конкурсних робіт
4.1. Журі конкурсу оцінює роботи учасників, завантажені на сайті best.medsprava.com.ua.
4.2. Журі оцінює конкурсні роботи за критеріями:
- відповідність вимогам розділу 2 Положення;
- новизна й оригінальність конкурсної роботи;
- практична значущість роботи, можливість впровадити її в інших закладах охорони здоров’я;
- логічність та послідовність викладення інформації;
- презентація роботи (наявність, якість та доцільність додаткових матеріалів) згідно з пунктом 2.6 Положення.
4.3. За кожним із зазначеним у пункті 4.2 Положення критеріїв оцінювання конкурсних робіт журі виставляє бали від 1 до 10, де 1 бал — найнижчий рівень, 10 балів — найвищий рівень. Максимальна кількість балів за роботу — 50 балів.
4.4. Усі рішення з питань, що не регламентує це Положення, журі ухвалює в робочому порядку, враховуючи інтереси учасників Конкурсу.